قفل گذاری روی پوشه و فایل های کامپیوتر

قفل گذاری روی پوشه و فایل های کامپیوتر

سلام خسته نباشید امروز با ترفند ساده ولی بسیار کاربردی در خدمت شما عزیزان هستیم . توی این پست میخواییم بهتون یاد بدیم که چطوری فایل ها و فولدر های کامپیوتر شخصی خودتون رو رمز گذاری کنید طوری که تمامی فایل های رمز گذاری شده از دست دیگر کاربران + اشخاص دیگه در امان بماند.و به هیچ وجه توانایی دست یابی به آنها رو نداشته باشند.


خب برای اینکار شما نیاز به یک نرم افزار با حجم بسیار کم حجم (2 الی 3 مگابایت)دارین که میتونید از لینک زیر اون رو دانلود کنید.


دانلود نرم افزار Wise Folder Hider

خب بعد از نصب نرم افزار شما با پنجره ای به شکل زیر مواجه میشید که باید پسورد مورد نظر خودتون رو وارد کنید (دلخواه) {پسوردی که برای ورور به برنامه باید وارد کنید و برنامه از شما طلب میکنه}
ما میتونیم توی این نرم افزار هم از قابلیت مخفی کردن و رمز گذاری فایل ها و هم فولدر ها استفاده کنیم این بسته به نوع نیاز شخصی خودمون داره !.مثلا ما میخواییم یک فایل رو مخفی سازی کنیم. یک فایل صوتی.برای همین روی گزینه ی Hide File کلیک میکنیم.و بعد پنجره ای براتون باز میشه که باید فایل مورد نظرمون رو انتخاب کنید.


من اینجا یک فایل صوتی رو انتخاب میکنم.


وقتی روی گزینه ی کنار open کلیک میکنید یک منوی باز شو برای شما باز میشه که باید گزینه ی set password رو انتخاب کنید و بعد از اون باید برای فایلتون یک پسورد انتخاب کنید و در اخر روی ok کلیک کنید . و فایل شما رمز گذاری شد !!! به همین راحتی.


برچست ها : /////////////////////